×
PradžiaApieGalerijaSusirašykime
Ką rašau šiandien?Pokalbiai / EsėKritikaProzaDramaturgijaDienoraščiaiNoriu tekstų

Apie

 

Dovilė Zavedskaitė – teatro kritikė, dramaturgė, rašytoja. Kuria crossover tipo literatūrą, kritiką traktuoja kaip atmosferinę kūrybą, dramaturgijoje linksta į absurdą. Bendradarbiauja su leidyklomis „Dvi Tylos“, „Tikra knyga“ ir „Alma Littera“, yra keturių knygų autorė ir rašytojų mentorė. „Teatro žurnalo“ vyr. redaktorė, tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ Meno tarybos narė. Priklauso Lietuvos Scenos meno kritikų asociacijai, yra platformos „Knygų kūrėjai“ narė, turi Meno kūrėjo statusą.

 

Teatro studijų magistrą įgijo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Kaip kritikė stebi dramos teatro, šiuolaikinio šokio, naujojo cirko ir vaikams skirto teatro reiškinius. Teorinėje paradigmoje domisi teatru kaip semiotine komunikacija bei autobiografinio teatro kūrimu ir analize. Teatro dramaturgijos pagrindus įgijo Nikolaus Scholz, Oskar Tersh, Raimondo Paškevičiaus, Gabrielės Labanauskaitės, Piotro Gruszczynski, Sigito Parulskio, Chris Thorp, Simonos Semenič dirbtuvėse. Pusmetį individualiai dirbo su viena žymiausių Izraelio fringe teatro atstovių, režisiere ir dramaturge Naomi Yoeli. Už dramaturgijos, literatūros ir kritikos darbus yra pelniusi vietinių ir tarptautinių apdovanojimų. Iš svarbesnių – Lietuvos scenos meno kritikų asociacijos įsteigtas „Teksto raktas“ už analitinę ir meninę tekstų kokybę; Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY premija knygai „Lietus ir skafandras“ už reikšmingiausią metų debiutą; II vieta Tarptautiniame dramaturgijos konkurse „Talking about borders“ Vokietijoje už pjesę „Dramblys“ ir kt.

 

© Dovaldė Butėnaitė

 

 

 

* Puslapyje naudojamos Dovaldės Butėnaitės, Monikos Dombrauskytės, Vygaudo Juozaičio, Liudo Statkevičiaus, Indrės Bručkutės, Dmitrijaus Matvejevo, Lauros Vansevičienės nuotraukos.